Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

Пропонуємо Вам завантажити каталог інформаційних продуктів, видань, баз даних та послуг виробництва НІЦ "ЛЕОНОРМ" на 2023-2024 роки станом на 01.01.2024 р.

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 грудня 2023 р. № 1400

Київ

Про Єдину інформаційну систему обліку Національної програми інформатизації

Відповідно до абзацу восьмого пункту 2 частини першої статті 5 Закону України “Про Національну програму інформатизації” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про Єдину інформаційну систему обліку Національної програми інформатизації, що додається.

2. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Електронне урядування”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2012 р. № 236 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 23, ст. 881; 2019 р., № 21, ст. 723, № 84, ст. 5385; 2022 р., № 39, ст. 2102), зміни, що додаються.

3. Міністерству цифрової трансформації разом з державним підприємством “ДІЯ” забезпечити створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування та впровадження в експлуатацію Єдиної інформаційної системи обліку Національної програми інформатизації.

 

          Прем’єр-міністр України                       Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2023 р. № 1400

ПОЛОЖЕННЯ
про Єдину інформаційну систему обліку
Національної програми інформатизації

1. Це Положення визначає структуру, основні завдання та функціональні можливості Єдиної інформаційної системи обліку Національної програми інформатизації (далі — Єдина система), регулює порядок її функціонування та використання.

Єдина система призначена для обробки та зберігання програм, завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації та матеріалів до них.

2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:

авторизований користувач — фізична або юридична особа, якій відповідно до цього Положення надано доступ з використанням електронного кабінету до службової частини Єдиної системи;

електронний кабінет — індивідуальна персоніфікована веб-сторінка Єдиної системи, за допомогою якої забезпечується взаємодія авторизованого користувача з Єдиною системою;

публічний користувач — фізична або юридична особа, яка має вільний доступ в Інтернеті до відкритої частини Єдиної системи;

технічний адміністратор Єдиної системи — державне підприємство “ДІЯ”, що належить до сфери управління Мінцифри.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному у Законах України “Про інформацію”, “Про Національну програму інформатизації”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про наукову і науково-технічну експертизу”, “Про публічні закупівлі”, “Про захист персональних даних”, “Про електронні комунікації”.

3. Єдина система має офіційну адресу в Інтернеті — npi.gov.ua.

Користування Єдиною системою здійснюється на безоплатній основі цілодобово сім днів на тиждень, крім випадків проведення модернізації або планових і позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням технічних та/або методологічних недоліків чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається технічним адміністратором Єдиної системи з інформуванням держателя Єдиної системи.

Власником Єдиної системи та виключних майнових прав інтелектуальної власності на її програмне забезпечення є держава в особі Мінцифри.

Держателем Єдиної системи та володільцем інформації, обробка якої здійснюється в Єдиній системі, є Мінцифри.

4. Обробка та захист інформації в Єдиній системі здійснюється відповідно до вимог Законів України “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, а також інших нормативно-правових актів у сфері захисту інформації та кіберзахисту.

5. Основними завданнями Єдиної системи є:

1) організаційно-технічне забезпечення та автоматизація процесів взаємодії між авторизованими користувачами, що беруть участь у формуванні та виконанні Національної програми інформатизації;

2) забезпечення розгляду науково-технічною (експертною) радою Національної програми інформатизації завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації, експертних висновків до них, інших матеріалів з питань інформатизації для надання обґрунтованих пропозицій та рекомендацій щодо них;

3) забезпечення можливості здійснення генеральним державним замовником Національної програми інформатизації (далі — генеральний замовник) моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації, збору та узагальнення інформації про стан виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації;

4) забезпечення публічних користувачів Єдиної системи інформацією про перебіг і результати формування та виконання Національної програми інформатизації.

6. Єдина система виконує такі основні функції:

1) забезпечення здійснення замовниками завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації:

подання керівнику Національної програми інформатизації пропозицій до переліку завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації;

погодження з генеральним замовником завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації;

підготовки публічних закупівель у сфері інформатизації;

погодження з Адміністрацією Держспецзв’язку завдань, проектів, робіт з інформатизації, що належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують здійснення заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту;

подання генеральному замовнику звітів про хід виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації як складових Національної програми інформатизації;

2) забезпечення здійснення керівником Національної програми інформатизації:

організації відбору завдань, проектів, робіт з інформатизації на етапі формування Національної програми інформатизації;

моніторингу та проведення оцінки результативності виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації;

3) забезпечення здійснення генеральним замовником:

контролю за формуванням та виконанням Національної програми інформатизації;

координації галузевих, регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації, програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування;

моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації;

експертизи завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації на етапах її формування та виконання;

формування бюджетної програми Національної програми інформатизації;

4) забезпечення проведення організатором експертизи Національної програми інформатизації експертизи завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації;

5) забезпечення цілодобового доступу публічним користувачам через відкриту частину Єдиної системи до інформації, яка, зокрема, містить:

результати моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації;

статистичні дані про стан формування та виконання Національної програми інформатизації;

звіти про стан інформатизації та виконання галузевих, регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації, програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування, завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації.

7. Єдина система складається із службової та відкритої частин.

8. Службовою частиною Єдиної системи користуються авторизовані користувачі через електронні кабінети після проходження електронної ідентифікації та автентифікації з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Електронна ідентифікація та автентифікація авторизованих користувачів здійснюється на початку кожної сесії роботи в електронному кабінеті.

Службова частина Єдиної системи забезпечує авторизованим користувачам такі можливості:

формування та подання матеріалів щодо завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації для їх погодження генеральним замовником;

проведення наукової та науково-технічної експертизи завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації, надсилання запитів на отримання додаткових матеріалів, необхідних для проведення такої експертизи; подання організатором експертизи експертного висновку за її результатами;

розгляд завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації та експертних висновків до них науково-технічною (експертною) радою Національної програми інформатизації;

підготовку та оприлюднення рішень генерального замовника щодо погодження завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації;

формування переліку завдань та проектів Національної програми інформатизації, їх замовників та визначення обсягу фінансування на відповідний бюджетний період у межах коштів, передбачених на виконання Національної програми інформатизації;

формування завдань, проектів, робіт з інформатизації, що потребують надання замовникам ресурсної підтримки для виконання програм, проектів, робіт з інформатизації, фінансування яких на відповідний бюджетний період не передбачено;

здійснення моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації;

формування звіту про стан інформатизації та виконання галузевих, регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації, програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування, завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за попередній рік.

9. Відкрита частина Єдиної системи забезпечує публічним користувачам такі можливості:

перегляд, копіювання та роздрукування інформації, зазначеної в підпункті 5 пункту 6 цього Положення, а також у вигляді набору даних (електронного документа), у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання;

подання запитів щодо стану формування та виконання Національної програми інформатизації.

10. Електронна інформаційна взаємодія Єдиної системи з державними електронними інформаційними ресурсами, іншими інформаційно-комунікаційними системами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 “Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2023 р., № 11, ст. 721).

У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із урахуванням вимог законодавства у сфері захисту інформації.

11. Відповідно до завдань Єдина система має такі функціональні можливості:

електронна ідентифікація та автентифікація авторизованих користувачів з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа;

подання, приймання, збирання, зберігання, обробка, використання, захист, облік, пошук, узагальнення матеріалів щодо завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації у службовій частині Єдиної системи;

автоматизація розрахунків очікуваної вартості товару, роботи чи послуг під час підготовки публічних закупівель у сфері інформатизації;

забезпечення автоматичного заповнення форм (полів) документів, які створюються в електронній формі засобами Єдиної системи, відомостями, одержаними в порядку електронної інформаційної взаємодії Єдиної системи з державними електронними інформаційними ресурсами, іншими інформаційно-комунікаційними системами;

здійснення автоматичної перевірки повноти заповнення форм (полів) документів, які створюються в електронній формі засобами Єдиної системи;

опрацювання матеріалів щодо завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації під час проведення їх експертизи організатором експертизи, розгляду науково-технічною (експертною) радою Національної програми інформатизації та генеральним замовником, оприлюднення відповідних рішень за результатами їх експертизи та розгляду;

автоматизована зміна організатором експертизи стану проходження програми, завдання, проекту, робіт з інформатизації за результатами їх експертизи, результатами розгляду науково-технічною (експертною) радою Національної програми інформатизації та генеральним замовником;

обговорення авторизованими користувачами питань формування та виконання Національної програми інформатизації з використанням чатів у службовій частині Єдиної системи;

автоматичне інформування авторизованих користувачів замовників завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації в їх електронних кабінетах про: зміну статусу проходження програми, завдання, проекту, роботи з інформатизації, необхідність уточнення даних, подання додаткових матеріалів і звітів;

розмежування та контроль доступу до даних службової частини Єдиної системи згідно з повноваженнями авторизованих користувачів;

автоматизований зв’язок між службовою та відкритою частинами Єдиної системи для відображення за окремими показниками у відкритій частині Єдиної системи даних про стан формування та виконання Національної програми інформатизації;

проведення генеральним замовником моніторингу та оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації;

інтеграція державних електронних інформаційних ресурсів, інших інформаційно-комунікаційних систем користувачів Єдиної системи та суб’єктів взаємодії до Єдиної системи;

забезпечення електронної взаємодії між Єдиною системою та системою електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”, системою електронної взаємодії органів виконавчої влади, електронною системою публічних закупівель “Prozorro”, системами електронного документообігу авторизованих користувачів Єдиної системи та іншими електронними інформаційними ресурсами;

візуалізація у відкритій частині Єдиної системи інформації про стан формування та виконання Національної програми інформатизації, проведення інтерактивного аналізу таких даних (за обраними показниками, з використанням фільтрів), копіювання та роздрукування такої інформації;

застосування інтерфейсів, адаптованих для осіб з інвалідністю, зокрема для осіб із порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також із різними комбінаціями порушень;

перегляд у відкритій частині Єдиної системи відомостей про формування та виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації;

подання запитів щодо формування та виконання Національної програми інформатизації у відкритій частині Єдиної системи;

моніторинг відвідувань користувачів Єдиної системи, блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів та автоматичне інформування технічного адміністратора Єдиної системи про вчинення таких дій;

інші функціональні можливості, необхідні для виконання завдань Єдиної системи.

12. Суб’єктами Єдиної системи є:

авторизовані користувачі;

публічні користувачі;

держатель Єдиної системи;

технічний адміністратор Єдиної системи.

13. Авторизовані користувачі поділяються на внутрішніх та зовнішніх користувачів.

Авторизованими внутрішніми користувачами є посадові особи генерального замовника, члени науково-технічної (експертної) ради Національної програми інформатизації, працівники організатора експертизи Національної програми інформатизації, які мають доступ до службової частини Єдиної системи.

Авторизованими зовнішніми користувачами є працівники замовників завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, які мають доступ до службової частини Єдиної системи.

14. Авторизовані користувачі:

1) мають право:

безоплатно та цілодобово користуватися службовою частиною Єдиної системи;

подавати в електронній формі документи та відомості, передбачені законодавством у сфері інформатизації;

зберігати в електронному кабінеті створені засобами Єдиної системи документи та їх чернетки, що стосуються експертизи та погодження програми, завдання, проекту, робіт з інформатизації;

користуватися чатами у внутрішній частині Єдиної системи для комунікації з працівниками замовника програми, завдання, проекту, робіт з інформатизації, посадовими особами генерального замовника, членами науково-технічної (експертної) ради Національної програми інформатизації та працівниками організатора експертизи;

ознайомлюватися з відомостями щодо стану проходження програми, завдання, проекту, робіт з інформатизації, з результатами їх експертизи, результатами розгляду науково-технічною (експертною) радою Національної програми інформатизації та генеральним замовником;

отримувати від технічного адміністратора Єдиної системи роз’яснення щодо роботи у службовій частині Єдиної системи та правил користування Єдиною системою;

звертатися до технічного адміністратора Єдиної системи та держателя Єдиної системи з пропозиціями (зауваженнями) щодо функціонування Єдиної системи;

2) зобов’язані:

дотримуватися встановленого технічним адміністратором Єдиної системи порядку користування службовою частиною Єдиної системи;

використовувати отриману інформацію відповідно до законодавства у сфері інформатизації;

забезпечувати достовірність інформації, яку вони вводять до службової частини Єдиної системи;

не розголошувати у будь-який спосіб інформацію з обмеженим доступом, що обробляється у службовій частині Єдиної системи;

не використовувати службову частину Єдиної системи для вчинення протиправних діянь.

15. Публічні користувачі:

1) мають право:

безоплатно та цілодобово користуватися відкритою частиною Єдиної системи;

подавати запити щодо формування та виконання Національної програми інформатизації;

звертатися до технічного адміністратора Єдиної системи та держателя Єдиної системи з пропозиціями (зауваженнями) щодо функціонування Єдиної системи;

2) зобов’язані:

дотримуватися встановленого технічним адміністратором Єдиної системи порядку користування відкритою частиною Єдиної системи;

не використовувати відкриту частину Єдиної системи для вчинення протиправних діянь.

 

16. Держатель Єдиної системи:

1) забезпечує розроблення та прийняття нормативно-правових актів щодо функціонування Єдиної системи;

2) забезпечує створення, розвиток, ведення та належне функціонування Єдиної системи, а також зберігання даних і захист інформації, що розміщені в ній;

3) організовує навчання з питань роботи в Єдиній системі;

4) здійснює контроль якості функціонування Єдиної системи;

5) бере участь у розгляді пропозицій (зауважень) щодо функціонування Єдиної системи.

17. Технічний адміністратор Єдиної системи здійснює заходи із створення, модернізації, розвитку, адміністрування та забезпечення функціонування Єдиної системи, що включають:

1) адміністрування, технічне і технологічне супроводження Єдиної системи;

2) розроблення, створення, модернізацію, розвиток, впровадження та супроводження програмного забезпечення Єдиної системи;

3) встановлення за погодженням з держателем Єдиної системи порядку надання/припинення доступу користувачів до Єдиної системи;

4) забезпечення доступу користувачів до Єдиної системи на безоплатній основі цілодобово сім днів на тиждень;

5) розмежування прав доступу та ролей користувачів Єдиної системи;

6) забезпечення електронної інформаційної взаємодії субʼєктів Єдиної системи;

7) ведення робочих довідників та класифікаторів;

8) проведення моніторингу роботи Єдиної системи, в тому числі щодо дотримання вимог ДСТУ ISO/IEC 40500:2015 “Інформаційні технології. Настанова з доступності веб-контенту W3C (WCAG) 2.0”;

9) захист Єдиної системи, в тому числі забезпечення цілісності її бази даних, програмного і програмного-апаратного забезпечення, достовірності даних, що розміщені в Єдиній системі, їх захист від несанкціонованого втручання та знищення;

10) виконання обов’язків розпорядника персональних даних, обробка яких здійснюється за допомогою засобів Єдиної системи, та забезпечення виконання вимог законодавства про захист персональних даних;

11) надання користувачам інформаційної підтримки щодо користування Єдиною системом, зокрема з урахуванням потреб осіб з інвалідністю;

12) проведення навчання з питань роботи в Єдиній системі;

13) розгляд пропозицій (зауважень) щодо удосконалення функціонування Єдиної системи та подання відповідних пропозицій держателю Єдиної системи.

18. Інформація, яка обробляється і зберігається в Єдиній системі, повинна бути захищена відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації.

19. Захист інформації, яка обробляється і зберігається в Єдиній системі, забезпечується комплексною системою захисту інформації Єдиної системи з підтвердженою відповідністю.

20. Комплексна система захисту інформації Єдиної системи повинна забезпечувати виконання таких основних функцій:

розмежування доступу користувачів Єдиної системи до захищених ресурсів Єдиної системи;

регламентація дій користувачів Єдиної системи під час доступу та обробки захищених ресурсів Єдиної системи;

електронна ідентифікація та автентифікація користувачів Єдиної системи;

перевірка повноважень користувачів Єдиної системи;

реєстрація подій, пов’язаних з доступом до захищених ресурсів Єдиної системи, результатів ідентифікації та автентифікації користувачів Єдиної системи;

блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів Єдиної системи;

захист ресурсів Єдиної системи під час їх передачі через незахищене середовище;

захист Єдиної системи від мережевих атак з Інтернету;

антивірусний захист інформації, яка обробляється в Єдиній системі;

цілісність програмного забезпечення, яке використовується для обробки захищених ресурсів Єдиної системи.

21. Фінансове забезпечення заходів, пов’язаних із створенням, модернізацією (модифікацією), розвитком Єдиної системи, а також адмініструванням, забезпеченням функціонування, супроводженням та технічним обслуговуванням, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, фінансових ресурсів міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством.

22. Інтеграція державних електронних інформаційних ресурсів та інших інформаційно-комунікаційних систем органів державної влади, органів місцевого самоврядування до Єдиної системи здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

_____________________


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2023 р. № 1400

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті за
програмою “Електронне урядування”

1. Пункт 3 після абзацу чотирнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

“- Єдиної інформаційної системи обліку Національної програми інформатизації;”.

У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий — сімнадцятий вважати відповідно абзацами шістнадцятим — вісімнадцятим.

2. Абзац четвертий пункту 4 після слів і цифр “Єдиного державного вебпорталу для збору пожертв на підтримку України “United24” доповнити словами “, Єдиної інформаційної системи обліку Національної програми інформатизації”, а після слів і цифр “Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку України “United24”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 2022 р. № 516” — словами і цифрами “, Положення про Єдину інформаційну систему обліку Національної програми інформатизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 р. № 1400”.

3. В абзаці першому пункту 42 слова “абзацом п’ятнадцятим” замінити словами “абзацом вісімнадцятим”.

_____________________

 


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2023, ЛЕОНОРМ.