Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

Пропонуємо Вам замовляти Офіційні копії НД в електронному вигляді за допомогою інформаційної системи  "ЛЕОНОРМ-Інформ", або в магазині у нас на сайті, або листом на E-mail: mark@leonorm.lviv.ua ... Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця.

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)
 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 липня 2024 р. № 842

Київ

Про затвердження переліку документів та електронних даних, отриманих у зв’язку з наданням електронних довірчих послуг, що підлягають постійному зберіганню, та Порядку передачі обслуговування користувачів електронних довірчих послуг, з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг

 

Відповідно до частини четвертої статті 13, частини шостої статті 31 Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити такі, що додаються:

перелік документів та електронних даних, отриманих у зв’язку з наданням електронних довірчих послуг, що підлягають постійному зберіганню;

Порядок передачі обслуговування користувачів електронних довірчих послуг, з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

   Прем’єр-міністр України                               Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

 від 23 липня 2024 р. № 842

ПЕРЕЛІК

документів та електронних даних, отриманих у зв’язку з наданням електронних довірчих послуг, що підлягають постійному зберіганню

1. Документи в електронній формі:

договори, на підставі яких користувачам електронних довірчих послуг надавалися електронні довірчі послуги;

документи, на підставі яких були сформовані, блоковані, поновлені, скасовані сертифікати відкритих ключів (якщо такий спосіб передбачений регламентом роботи надавача електронних довірчих послуг).

2. Документи в паперовій формі:

договори, на підставі яких користувачам електронних довірчих послуг надавалися електронні довірчі послуги;

документи, на підставі яких були сформовані, блоковані, поновлені, скасовані сертифікати відкритих ключів.

3. Електронні дані:

сертифікати відкритих ключів, реєстр чинних, блокованих та скасованих сертифікатів відкритих ключів;

інформація виключно в електронній формі, на підставі якої користувачам електронних довірчих послуг надавалися електронні довірчі послуги, у тому числі на підставі якої були сформовані, блоковані, поновлені, скасовані сертифікати відкритих ключів, яка не підпадає під визначення “документи в електронній формі”.  

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 23 липня 2024 р. № 842

ПОРЯДОК

передачі обслуговування користувачів електронних довірчих послуг, з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг

1. Цей Порядок визначає механізм передачі обслуговування користувачів електронних довірчих послуг (далі — користувачі), з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Дія цього Порядку не поширюється на надання електронних довірчих послуг відповідно до положень абзацу другого частини першої статті 2 Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” (далі — Закон).

2. У цьому Порядку під терміном “обслуговування” розуміється діяльність кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, спрямована на забезпечення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг користувачам шляхом здійснення прав та виконання обов’язків, передбачених нормативно-правовими актами у сфері електронних довірчих послуг.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про електронні комунікації”, Законі та інших нормативно-правових актах у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

3. У процесі передачі обслуговування користувачів, з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, та кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, забезпечується безперервність надання кваліфікованих електронних довірчих послуг.

4. Передача обслуговування користувачів електронних довірчих послуг, з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг здійснюється з урахуванням ДСТУ ETSI EN 319 401:2022 (ETSI EN 319 401 V2.3.1 (2021-05), IDT) “Електронні підписи та інфраструктури (ESI). Загальні вимоги щодо політики для надавачів довірчих послуг”.

5. Під час передачі обслуговування користувачів електронних довірчих послуг, з якими кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, уклав договори про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, до іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг відомості про кваліфіковані сертифікати відкритих ключів повинні містити таку інформацію про кожен кваліфікований сертифікат відкритого ключа:

дані, внесені до кваліфікованого сертифіката відкритого ключа згідно з вимогами, що передбачені частиною другою статті 23 Закону;

дані, внесені до кваліфікованого сертифіката відкритого ключа на вимогу користувача електронних довірчих послуг (адреса, відомості про обмеження використання електронного підпису чи печатки тощо);

призначення відкритого ключа, що міститься у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа;

дату, час та причину скасування, блокування і поновлення кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

6. Надання кваліфікованих електронних довірчих послуг кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, здійснюється шляхом укладення таким надавачем з користувачами, обслуговування яких здійснювалося кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, відповідно до статті 633 Цивільного кодексу України публічного договору про заміну кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг за договорами, укладеними кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, який припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (далі — публічний договір).

7. Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, та кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, в день укладення публічного договору забезпечують розміщення на власних офіційних веб-сайтах публічного договору, інформації про заміну кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, інформації про підстави та порядок подальшого надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, а також про права користувачів.

8. Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, в день укладення публічного договору забезпечує надсилання технічними засобами електронних комунікацій користувачам за договорами, укладеними ним як кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, публічного договору, інформації про заміну кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, інформації про підстави та порядок подальшого надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, а також про права користувачів.

9. Користувач має право протягом 15 робочих днів з дня розміщення інформації, визначеної пунктом 7 цього Порядку, та отримання інформації, визначеної пунктом 8 цього Порядку, укласти публічний договір шляхом подання кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, та кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, заяви про приєднання до публічного договору у формі паперового або електронного документа (далі — заява).

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, складає перелік користувачів, які подали заяви, та відповідно до такого переліку здійснює передачу документованої інформації цих користувачів, на підставі якої були отриманні кваліфіковані електронні довірчі послуги, до кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, в строк, передбачений планом припинення діяльності з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Датою укладення публічного договору з користувачами, які подали заяви, є день внесення змін до Довірчого списку щодо заміни кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг шляхом заміни відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг відомостями про іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (далі — день внесення змін до Довірчого списку).

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, в строк, передбачений планом припинення діяльності з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, складає перелік користувачів, які не подали заяви, та відповідно до такого переліку здійснює передачу документованої інформації цих користувачів, на підставі якої були отримані кваліфіковані електронні довірчі послуги, до адміністратора інформаційно-комунікаційної системи центрального засвідчувального органу.

Повернення коштів за послуги, які не можуть надаватися в подальшому, якщо вони були попередньо оплачені користувачем, здійснюється кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, у разі неподання таким користувачем заяви в строк, передбачений планом припинення діяльності з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг.

10. Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, та кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, подають центральному засвідчувальному органу заяви про внесення змін до Довірчого списку щодо заміни кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг шляхом заміни відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, відомостями про іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг не пізніше ніж за 10 робочих днів до припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

У разі неподання або несвоєчасного подання заяв про внесення змін до Довірчого списку щодо заміни кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, шляхом заміни відомостей про такого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг відомостями про іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг зазначені кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг несуть відповідальність згідно із статтею 36 Закону.

Центральний засвідчувальний орган приймає рішення про внесення змін до Довірчого списку щодо заміни кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг шляхом заміни відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, відомостями про іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг до дня припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Дії чи бездіяльність центрального засвідчувального органу щодо прийняття рішення про внесення змін до Довірчого списку щодо заміни кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг шляхом заміни відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг відомостями про іншого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг можуть бути оскаржені у судовому порядку. 5

11. Кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, які були сформовані для користувачів кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, скасовуються суб’єктом, який видав сертифікат відповідно до вимог статті 25 Закону, в день внесення змін до Довірчого списку.

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, у день внесення змін до Довірчого списку формує користувачам, які подали заяви, нові кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на заміну скасованим за кошти, отримані від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, що припиняє діяльність з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, у порядку та на умовах, передбачених в публічному договорі.

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, має право формувати користувачам, зазначеним в абзаці другому пункту 9 цього Порядку, нові кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на заміну скасованим без генерування нових пар ключів такими користувачами.

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, під час формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів користувачів, зазначених в абзаці другому пункту 9 цього Порядку, здійснює їх ідентифікацію відповідно до вимог регламенту роботи цього кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, якому передаються відповідні права та обов’язки, зобов’язаний видавати кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, що формуються на заміну скасованим, із датою і часом закінчення строку чинності, рівним даті і часу закінчення строку чинності відповідних скасованих сертифікатів, якщо ці кваліфіковані сертифікати відкритих ключів формуються без генерування нових пар ключів користувачів, в строк, передбачений планом припинення діяльності з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг.

_____________________


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

  LeoMetr 2  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2024, ЛЕОНОРМ.