Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

ТОВ «НІЦ «ЛЕОНОРМ» є Офіційним партнером ДП «УкрНДНЦ» та уповноваженим на реалізацію Офіційних текстів НД в електронному вигляді. Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів..

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)
 

 

Кабінет Міністрів України

 

Постанова

 

від 14 січня 2025 р. № 27

Київ 

Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру сертифікатів затвердження типу

 

Відповідно до пункту 51 частини другої статті 9 Закону України “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок ведення Державного реєстру сертифікатів затвердження типу, що додається.

2. Внести зміну до пункту 13 Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 р. № 28 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 14, ст. 893), виклавши абзац п’ятий в такій редакції:

“ведення переліку виданих ним сертифікатів затвердження типу, в тому числі скасованих;”.

3. Ця постанова набирає чинності через три місяці з дня її опублікування.

 

         Прем’єр-міністр України                Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75

  

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 14 січня 2025 р. № 27

 

ПОРЯДОК

ведення Державного реєстру сертифікатів затвердження типу

 

1.       Цей Порядок визначає механізм ведення Державного реєстру сертифікатів затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінного причіпного обладнання до них (далі — транспортний засіб), систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

2.   Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:

1)        Державний реєстр сертифікатів затвердження типу (далі — Реєстр) — державна інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення даних та надання інформації щодо виданих сертифікатів затвердження типу;

2)   адміністрування Реєстру — здійснення заходів щодо технічного та технологічного забезпечення функціонування Реєстру, збереження та захисту даних, що містяться в Реєстрі;

3)   реєстрова інформація інформація, що вноситься до Реєстру щодо виданих сертифікатів затвердження типу, а саме:

номер сертифіката затвердження типу;

ступінь     завершеності      (завершений      транспортний     засіб     або незавершений транспортний засіб);

позначення обмежень щодо застосування вимог або особливостей затвердження типу літерою латинського алфавіту (у разі потреби);

тип транспортного засобу, системи або складової частини чи окремого технічного вузла;

торговельне    (комерційне)    найменування    транспортного    засобу, системи або складової частини чи окремого технічного вузла;

категорія транспортного засобу; найменування виробника;

адреса виробництва;

4)    реєстратори Реєстру — штатні працівники уповноваженого органу затвердження типу, що вносять реєстрову інформацію до Реєстру;

5)           створювачі реєстрової інформації — штатні працівники уповноваженого органу затвердження типу, які в межах визначених повноважень та відповідно до Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 р. 28 (Офіційний вісник України, 2024 р., 14, ст. 893) (далі — Технічний регламент), створюють реєстрову інформацію для її внесення до Реєстру.

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про публічні електронні реєстри”, Технічному регламенті та інших нормативно-правових актах, що діють у сфері оцінки відповідності технічних засобів для агропромислового комплексу.

3.   Власником Реєстру є держава в особі Мінагрополітики.

Держателем, адміністратором та технічним адміністратором Реєстру та володільцем інформації, що міститься в Реєстрі, є Мінагрополітики.

4.      Придбання товарів, робіт і послуг, пов’язаних із створенням, функціонуванням та підтримкою на належному технічному рівні Реєстру, здійснюється в порядку, визначеному законом, та може здійснюватися за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги або коштів державного бюджету. Майнові права інтелектуальної власності на комп’ютерну програму, що забезпечує діяльність Реєстру та компіляцію даних Реєстру, належать державі в особі Мінагрополітики.

5.   Реєстр ведеться державною мовою.

6.          Ведення Реєстру здійснюється шляхом внесення органом затвердження типу реєстрової інформації як підтвердження того, що процедура затвердження типу проведена відповідно до технічних регламентів.

Внесення до Реєстру інформації, отриманої від створювачів реєстрової інформації, проводиться реєстраторами Реєстру на безоплатній основі.

7.   Програмні засоби Реєстру повинні надавати можливість ведення та адміністрування Реєстру.

8.      Електронна реєстрація органу затвердження типу здійснюється шляхом надання адміністратором доступу до програмних засобів Реєстру після отримання листа від органу затвердження типу в довільній формі.

Лист повинен містити інформацію, що вноситься до особистого електронного кабінету, а також номер телефона та адресу електронної пошти органу затвердження типу. За вибором органу затвердження типу лист може бути надіслано засобами поштового зв’язку або електронною поштою.

Мінагрополітики протягом п’яти робочих днів розглядає лист органу затвердження типу та надає доступ до Реєстру.

9.     Після електронної реєстрації програмними засобами Реєстру для органу затвердження типу створюється особистий електронний кабінет як складова Реєстру. Вхід до особистого електронного кабінету здійснюється шляхом автентифікації уповноваженого представника органу затвердження типу.

Особистий електронний кабінет містить такі відомості про орган затвердження типу:

найменування уповноваженого органу затвердження типу; ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;

місцезнаходження органу затвердження типу;

реквізити документа щодо уповноваження на здійснення затвердження типу.

10.  Орган затвердження типу не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення щодо затвердження типу транспортних засобів, систем, складових частин або окремих технічних вузлів вносить реєстрову інформацію до Реєстру.

У разі неможливості внесення реєстрової інформації у визначений строк через технічний збій в роботі Реєстру орган затвердження типу не пізніше наступного робочого дня після відновлення роботи Реєстру вносить реєстрову інформацію до Реєстру.

Програмними засобами забезпечується внесення до Реєстру реєстрової інформації.

Після внесення реєстрової інформації до Реєстру програмними засобами Реєстру автоматично сертифікату затвердження типу присвоюється реєстровий номер, що відповідає порядковому номеру такого сертифіката. Датою видачі сертифіката затвердження типу є дата внесення реєстрової інформації до Реєстру.

11.    Інформація, що внесена до Реєстру, міститься в інформаційному пакеті, який формується органом затвердження типу.

Автентифікація органу затвердження типу в Реєстрі здійснюється з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг, зокрема, шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.

12.    Особистий електронний кабінет повинен забезпечувати внесення змін, передбачених Технічним регламентом, до сертифіката затвердження типу.

13.        У разі виявлення помилки у реєстровій інформації орган затвердження типу оформляє письмове звернення до адміністратора щодо здійснення адміністратором відповідного корегування/виправлення внесеної інформації.

Письмове звернення повинне містити опис виявленої помилки та способу її усунення. Звернення подається протягом трьох робочих днів з моменту виявлення органом затвердження типу помилки.

Письмове звернення може бути надіслано засобами поштового зв’язку або електронною поштою на вибір органу затвердження типу.

Мінагрополітики протягом п’яти робочих днів розглядає письмове звернення органу затвердження типу та проводить корегування/ виправлення інформації.

14.      Адміністратор і технічний адміністратор Реєстру здійснюють заходи, пов’язані із створенням, веденням, функціонуванням та адмініструванням Реєстру, зокрема щодо визначення вимог до захисту інформації в Реєстрі з дотриманням нормативно-правових актів у сфері захисту інформації.

15.     Підставами для припинення доступу до Реєстру є припинення уповноваження органу затвердження типу.

16.            Мінагрополітики забезпечує відкритий, цілодобовий та безоплатний доступ до відомостей Реєстру шляхом їх розміщення на власному офіційному веб-сайті. Відомості, що містяться у Реєстрі, можуть використовуватися будь-якими фізичними або юридичними особами, у тому числі органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Заборонено використання відомостей, які містяться у Реєстрі, суб’єктам, пов’язаним з державою-агресором, за такими критеріями:

фізичні особи — громадяни держави, визнаної відповідно до закону державою-агресором або державою-окупантом, крім тих, які на законних підставах постійно проживають в Україні;

юридичні особи, утворені відповідно до законодавства держави, що визнана відповідно до закону державою-агресором або державою- окупантом;

юридичні особи, в яких держава, визнана відповідно до закону державою-агресором або державою-окупантом, юридична особа, утворена відповідно до законодавства такої держави, або громадянин такої держави, крім того, який постійно на законних підставах проживає на території України, є учасником (акціонером), частка якого в статутному капіталі з урахуванням відносин контролю становить не менш як 10 відсотків, або членом, або кінцевим бенефіціарним власником.

17.   Публічні відомості з Реєстру у формі відкритих даних підлягають оприлюдненню відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

18.   Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з іншими державними електронними інформаційними ресурсами або інформаційними системами органів державної влади здійснюється безоплатно засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” з дотриманням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії здійснюється з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до статті 8 Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 “Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., 73, ст. 2455; 2021 р., 52, ст. 3216; 2023 р., 11, ст. 721), або окремими відповідними протоколами.

19.   Обробка та захист персональних даних, інших реєстрових даних та інформації Реєстру здійснюються відповідно до Законів України “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно- комунікаційних системах”, “Про публічні електронні реєстри”.

Вимоги до системи управління ризиками Реєстру та інформування суб’єктів інформаційної взаємодії і правоволодільців про порушення цілісності реєстрової інформації, її несанкціонованої обробки визначаються законодавством про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

Функціональні можливості Реєстру повинні забезпечувати обов’язкове інформування адміністратором правоволодільця про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, яка міститься в Реєстрі, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до Реєстру, її зміну та видалення.

20.    Днем початку функціонування Реєстру є день опублікування на офіційному веб-сайті Мінагрополітики повідомлення про початок функціонування Реєстру.

 



Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2025, ЛЕОНОРМ.