Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

ТОВ «НІЦ «ЛЕОНОРМ» є Офіційним партнером ДП «УкрНДНЦ» та уповноваженим на реалізацію Офіційних текстів НД в електронному вигляді. Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів..

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)
 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 квітня 2025 р. № 451

Київ

Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру генетично модифікованих організмів

 

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 6, частини п’ятої статті 24 Закону України “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок ведення Державного реєстру генетично модифікованих організмів, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 23 серпня 2023 р. № 3339-IX “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції”.

 

         Прем’єр-міністр України                               Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75

  

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 15 квітня 2025 р. № 451

 

ПОРЯДОК

ведення Державного реєстру генетично модифікованих організмів

 

1. Цей Порядок визначає процедуру ведення та адміністрування Державного реєстру генетично модифікованих організмів (далі — Реєстр).

2. У цьому Порядку термін “об’єкти Реєстру” означає інформацію про генетично модифіковані організми, що пройшли процедуру державної реєстрації (перереєстрації) та внесені до Реєстру відповідно до цього Порядку, а також відомості про власника та/або володільця генетично модифікованих організмів та/або генетично модифікованого джерела.

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про публічні електронні реєстри”.

3. Реєстр є інформаційно-комунікаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних та надання реєстрової інформації про генетично модифіковані організми, що пройшли процедуру державної реєстрації (перереєстрації).

4. Фінансовими джерелами створення програмно-технічних засобів Реєстру та забезпечення його функціонування є державний бюджет та інші не заборонені законом джерела.

5. Власником Реєстру є держава в особі Мінагрополітики.

Держателем, адміністратором та володільцем інформації Реєстру є Мінагрополітики.

Держатель Реєстру:

приймає узгоджені управлінські рішення стосовно подальшого розвитку та вдосконалення Реєстру;

здійснює методичне та методологічне забезпечення функціонування Реєстру;

проводить систематичний моніторинг та аналіз ефективності функціонування Реєстру;

забезпечує організацію електронної інформаційної взаємодії Реєстру з іншими інформаційними та інформаційно-комунікаційними системами;

визначає системну архітектуру Реєстру та його зміст;

проводить аналіз структури та змісту електронних інформаційних ресурсів Реєстру.

Адміністратор Реєстру здійснює:

технічне та технологічне забезпечення функціонування Реєстру та захисту інформації, що в ньому обробляється, відповідно до вимог Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”;

правильність та безперебійність функціонування Реєстру, а також створення резервних копій, усунення несправностей та позаштатних ситуацій у роботі Реєстру (у разі їх виникнення).

Адміністратор Реєстру забезпечує:

створення, модернізацію та розвиток Реєстру, адміністрування і забезпечення його функціонування, впровадження комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю;

здійснення заходів щодо захисту Реєстру;

збереження реєстрових даних та інформації, що обробляються в Реєстрі, їх автоматичне резервування і відновлення;

здійснення постійного моніторингу технічного стану Реєстру та його модернізацію;

здійснення інших заходів, пов’язаних із функціонуванням Реєстру.

Функціонування Реєстру забезпечується Мінагрополітики з урахуванням вимог Законів України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах” та “Про публічні електронні реєстри”.

6. Публічним реєстратором та створювачем реєстрової інформації Реєстру є посадова особа Мінагрополітики, до повноважень якої належить внесення відомостей про об’єкти Реєстру до Реєстру, реєстраційних та інших дій, пов’язаних з веденням Реєстру.

7. Реєстр ведеться з метою:

здійснення державної реєстрації (перереєстрації) генетично модифікованих організмів шляхом внесення відомостей про генетично модифіковані організми до Реєстру;

збирання, накопичення, захисту, обліку, відображення, оброблення реєстрових даних та надання реєстрової інформації про генетично модифіковані організми, що пройшли процедуру державної реєстрації (перереєстрації).

8. Ведення Реєстру здійснюється шляхом:

внесення відомостей про об’єкти Реєстру;

ведення обліку, оброблення та систематизації відомостей про об’єкти Реєстру;

внесення змін до відомостей про об’єкти Реєстру;

використання інформації Реєстру, зокрема інформації, отриманої шляхом електронної інформаційної взаємодії Реєстру з іншими державними електронними інформаційними ресурсами для виконання визначених законодавством завдань, пов’язаних із здійсненням державного контролю за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів та генетично модифікованої продукції;

відображення відповідних актуальних відомостей у Реєстрі в порядку його електронної інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами та державними електронними інформаційними ресурсами;

внесення відомостей про тимчасове зупинення, скасування державної реєстрації генетично модифікованих організмів на підставі рішення, прийнятого відповідно до законодавства у сфері поводження з генетично модифікованими організмами;

виключення з Реєстру відомостей про об’єкти Реєстру.

Виключені відомості про об’єкти Реєстру втрачають статус відкритих даних, що підлягають оприлюдненню, та належать до архівних даних, які підлягають зберіганню в Реєстрі.

9. Реєстр ведеться державною мовою (крім відомостей про найменування таксону (виду) організму, які зазначаються латинською мовою) з використанням програмного забезпечення, що забезпечує його сумісність та електронну інформаційну взаємодію з іншими електронними інформаційними ресурсами.

Відомості про об’єкти Реєстру вносяться до Реєстру публічним реєстратором на підставі рішення Мінагрополітики про державну реєстрацію (перереєстрацію), тимчасове зупинення, скасування державної реєстрації генетично модифікованих організмів, прийнятого відповідно до законодавства у сфері поводження з генетично модифікованими організмами, не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття такого рішення. У разі коли використання літер українського алфавіту призводить до спотворення інформації про об’єкти Реєстру, можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.

Відомості з Реєстру формуються автоматично на підставі адміністративних/реєстраційних дій за заявкою на державну реєстрацію генетично модифікованих організмів, поданою власником та/або володільцем генетично модифікованих організмів, відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) генетично модифікованих організмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

10. Новий запис у Реєстрі створюється у разі, коли генетично модифікований організм реєструється вперше або перереєстровується у зв’язку із закінченням строку його реєстрації.

Новий запис у Реєстрі не створюється в разі зміни відомостей про власника та/або володільця генетично модифікованого організму та/або генетично модифікованого джерела або зміни відомостей про мету використання (для вирощування, переробки, використання як харчовий продукт або як корм, для інших цілей використання), що подавалися для державної реєстрації генетично модифікованих організмів та містяться в Реєстрі. У такому разі відомості про генетично модифіковані організми вносяться до поточного запису в Реєстрі одночасно з описом внесених змін не пізніше наступного робочого дня з дня одержання інформації про відповідні зміни.

Відомості про генетично модифіковані організми, щодо яких закінчився строк дії державної реєстрації (перереєстрації), виключаються з Реєстру не пізніше наступного робочого дня з дня закінчення строку дії їх державної реєстрації (перереєстрації).

11. До Реєстру вносяться відомості, перелік яких визначено частиною другою статті 24 Закону України ”Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції”, а саме:

1) назва генетично модифікованого організму та генетично модифікованого джерела (найменування генетично модифікованого організму та/або його торгове найменування, присвоєне суб’єктом генно-інженерної діяльності; найменування генетично модифікованого джерела у форматі літерно-цифрового коду, присвоєного суб’єктом генно-інженерної діяльності (у разі коли генетично модифіковане джерело містить більше однієї генетичної модифікації, лінії позначаються з використанням позначки “х”); найменування таксону (виду) організму латинською та українською мовами);

2) реєстраційний номер генетично модифікованого організму, ідентичний унікальному ідентифікаційному номеру генетично модифікованого джерела у форматі, встановленому Організацією економічного співробітництва та розвитку, відповідно до Механізму посередництва з біобезпеки у рамках Картахенського протоколу про біобезпеку до Конвенції про охорону біологічного різноманіття;

3) інформація про власника та/або володільця генетично модифікованого організму та генетично модифікованого джерела:

для юридичних осіб — найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, контактні дані (номер телефона, адреса електронної пошти);

для фізичних осіб — підприємців чи фізичних осіб — прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), контактні дані (номер телефона, адреса електронної пошти), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті громадянина України) або паспортного документа іноземця, дата видачі документа і уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);

4) інформація про генетично модифікований організм та генетично модифіковане джерело (ознаки, яких набув організм у результаті генетичної модифікації, та гени, які їх визначають; метод генетичної трансформації (для генетично модифікованого джерела, що містить більше однієї генетичної модифікації, зазначається кожна з використаних ліній);

5) інформація про мету використання (зазначаються дозволені види використання, зокрема вирощування, переробка, використання як харчовий продукт або як корм, інші цілі використання);

6) метод (методика) визначення генетично модифікованого організму (із гіперпосиланням на відповідний документ);

7) інформація щодо додаткових обмежень та заборон щодо розміщення на ринку генетично модифікованих організмів та генетично модифікованої продукції, встановлених законодавством (за наявності);

8) план після реєстраційного моніторингу генетично модифікованих організмів (із гіперпосиланням на відповідний документ);

9) дата державної реєстрації (перереєстрації);

10) дата завершення строку дії державної реєстрації (перереєстрації);

11) дата тимчасового зупинення та/або скасування державної реєстрації генетично модифікованого організму (за наявності).

Формування переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню (оновленню) у формі відкритих даних з Реєстру, здійснюється з урахуванням обмежень, визначених законодавством у сфері доступу до публічної інформації в частині оприлюднення персональних даних.

Публічна інформація з Реєстру у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Інформація з Реєстру надається у формі витягу на безоплатній основі з дотриманням вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

Витяг з Реєстру формується за допомогою засобів його ведення з обов’язковим присвоєнням йому реєстрового номера, фіксацією дати та часу його формування.

Інформація у Реєстрі зберігається безстроково.

12. Придбання товарів, робіт і послуг, пов’язаних із створенням, функціонуванням та підтримкою на належному технічному рівні Реєстру, здійснюється у визначеному законодавством порядку. Майнові права інтелектуальної власності на комп’ютерну програму, що забезпечує діяльність Реєстру, та компіляцію даних Реєстру, належать державі в особі Мінагрополітики.

13. Реєстр функціонує в цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається адміністратором Реєстру.

Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Реєстру оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінагрополітики за три робочих дні до дати проведення таких робіт, крім випадків невідкладного проведення аварійно-відновлювальних робіт внаслідок технічного збою в роботі.

Мінагрополітики забезпечує вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до відомостей, що містяться у Реєстрі (за винятком персональних даних, передбачених Законом України “Про захист персональних даних”), через свій офіційний веб-сайт.

14. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 ”Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).

У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію або окремими протоколами, укладеними відповідно до законодавства.

15. Обробка і захист персональних даних та інших реєстрових даних здійснюється відповідно до вимог Законів України “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України” та інших нормативно-правових актів у відповідній сфері.

16. Інформування суб’єктів інформаційної взаємодії, власника та/або володільця генетично модифікованого організму та генетично модифікованого джерела про порушення цілісності реєстрової інформації, її несанкціонованої обробки здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

17. Інформування власника та/або володільця генетично модифікованого організму та генетично модифікованого джерела про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до Реєстру, її зміну та видалення здійснюється за його зверненням відповідно до даних, що містяться в Реєстрі.

18. Днем початку функціонування Реєстру є день опублікування на офіційному веб-сайті Мінагрополітики повідомлення про початок функціонування Реєстру.

_____________


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ПАРТНЕРИ

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2025, ЛЕОНОРМ.