Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

ТОВ «НІЦ «ЛЕОНОРМ» є Офіційним партнером ДП «УкрНДНЦ» та уповноваженим на реалізацію Офіційних текстів НД в електронному вигляді. Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів..

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)
 

 

Кабінет Міністрів України

Постанова

від 06 травня 2025 р. № 523

Київ

Про внесення змін до Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 р. № 853 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 85, ст. 2801; 2020 р., № 68, ст. 2190; 2023 р., № 40, ст. 2164), зміни, що додаються.

 

         Прем’єр-міністр України                             Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 37

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 6 травня 2025 р. № 523

 

ЗМІНИ,

що вносяться до Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики

 

1.   Пункт 3 доповнити абзацом такого змісту:

“В умовах воєнного стану замовнику дозволяється розміщення технічних засобів електронних комунікацій на елементах інфраструктури об’єкта електроенергетики з метою надання електронних комунікаційних послуг для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону, без попереднього звернення до власника інфраструктури об’єкта електроенергетики, з урахуванням вимог, визначених пунктом 72 цих Правил.”.

2.     В абзаці другому пункту 71 слова “договору з доступу” замінити словами “договору з доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики (далі — договір з доступу)”.

3.   Доповнити Правила пунктом 72 такого змісту:

“72. Якщо доступ до інфраструктури об’єкта електроенергетики необхідний для розміщення технічних засобів електронних комунікацій з метою надання електронних комунікаційних послуг для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону, таке розміщення здійснюється без розроблення та видачі технічних умов, проектної документації щодо доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики (далі — проектна документація) та до укладення договору з доступу.

У такому разі замовник зобов’язаний не пізніше ніж за 24 години до початку проведення робіт з розміщення технічних засобів електронних комунікацій надіслати власнику (володільцю) письмове повідомлення про проведення таких робіт.

Письмове повідомлення повинно містити повне найменування або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) замовника; місцезнаходження (місце реєстрації) замовника; поштову адресу власника технічних засобів електронних комунікацій; заплановану дату, час та місце розміщення технічних засобів електронних комунікацій; найменування та технічні характеристики засобів електронних комунікацій; контактні дані замовника; обґрунтування/аргументацію необхідності надання електронних комунікаційних послуг з використанням технічних засобів електронних комунікацій для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону.

Письмове повідомлення підписується замовником із зазначенням дати його складення та надсилається реєстрованим поштовим відправленням та/або на адресу електронної пошти, іншими засобами зв’язку.

Протягом одного місяця з дня розміщення технічних засобів електронних комунікацій замовник подає власнику (володільцю) письмову заяву згідно з пунктами 3 і 4 цих Правил та надсилає письмове звернення з пропозицією щодо укладення договору з доступу, підписане належним чином уповноваженою на це посадовою особою (представником) замовника, до якого додає такі документи, як підтвердження від органів військового управління щодо необхідності надання електронних комунікаційних послуг з використанням технічних засобів електронних комунікацій для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону; два примірники проекту договору з доступу.

Власник (володілець) після отримання письмового звернення замовника з пропозицією щодо укладення договору з доступу розглядає подані документи та приймає рішення щодо укладення договору з доступу, про що протягом 15 робочих днів повідомляє замовнику шляхом надсилання простого поштового відправлення або на адресу електронної пошти.

Власник (володілець) може відмовити замовнику в укладенні договору з доступу з таких підстав:

звернення щодо укладення договору з доступу підписано не уповноваженою належним чином посадовою особою (представником) замовника або складено з порушенням цих Правил;

замовником не надано підтвердження від органів військового управління щодо необхідності надання електронних комунікаційних послуг з використанням технічних засобів електронних комунікацій для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону;

наявність встановленої законом або судовим рішенням заборони на укладення договору з доступу, що набрала законної сили та є обов’язковою для виконання сторонами.

Відмова в укладенні договору з доступу з інших підстав ніж ті, що визначені цим пунктом, забороняється.

У разі відмови в укладенні договору з доступу власник (володілець) у строк, визначений абзацом шостим цього пункту, письмово повідомляє про це замовнику із зазначенням підстави для відмови.

Замовник у строк, що становить не більш як 15 робочих днів з дня надходження письмового повідомлення власника (володільця) про відмову в укладенні договору з доступу, після усунення недоліків, які стали підставою для відмови, може повторно надіслати письмове звернення з пропозицією щодо укладення договору з доступу.

Строк укладення договору з доступу не може перевищувати чотирьох місяців з дня розміщення технічних засобів електронних комунікацій.”.

4.   Абзац третій пункту 9 викласти в такій редакції:

“вихідні дані для розроблення замовником проектної документації;”.

5.    У пункті 15 слова “договору з доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики (далі — договір про доступ)” замінити словами “договору з доступу”, а слова “не укладено договір про доступ” словами “не укладено договір з доступу”.

6.   Абзац перший пункту 27 після слів “цих Правил” доповнити словами і цифрами “, крім випадків, передбачених пунктом 72 цих Правил”.

7.   Доповнити Правила пунктом 361 такого змісту:

“361. Під час воєнного чи надзвичайного стану в Україні забороняється демонтувати технічні засоби електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об’єкта електроенергетики з дотриманням вимог Закону та цих Правил, крім випадків здійснення таких дій за рішенням замовника чи суду.”.

8.      Підпункт 6 пункту 41 після слів “до законодавства” доповнити словами і цифрами “, крім випадків, передбачених частиною першою статті 19 Закону”.

9.   Підпункт 1 пункту 45 після слів “до договору з доступу” доповнити словами і цифрами “, крім випадків, передбачених пунктом 72 цих Правил”.

10.     У пункті 52 слова і цифри “Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 р.

№ 209 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 10, с. 28)” замінити словами і цифрами “Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1455 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 3, ст. 249)”.

 

 


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ПАРТНЕРИ

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2025, ЛЕОНОРМ.